טיול אופני שטח לימי גיבוש

טיול אופני שטח לימי גיבוש

טיול אופני שטח הוא חוויה אתגרית מיוחדת. מי שמחפשים תכנים לימי גיבוש- רכיבה על אופניים בטבע בכלל ובמסלולים מאתגרים ואטרקטיביים בפרט הם תוכן ההופך את היום לשילוב של יום גיבוש עם יום כייף, שילוב של המהנה עם המועיל. בטיול כזה מתוודעים אל פעילות משותפת בצוות, לומדים להתחשב, לסייע, להאיץ או להאט. הפרט מתאים עצמו לקבוצה. הערך המוסף של הטיול הוא בתרומתו לתחושת הגיבוש והלכידות.

היציאה לטיול אופני שטח היא יציאה מאזור הנוחות (או המועקה…) על המרחב הפתוח הזמין ומזומן למי שיוצאים אל חיק הטבע. ולא מדובר על רכיבת עיר באמצעות אופניים חשמליים 48v שהפך להיות עניין מאוד טרנדי. מדובר על טיולי שטח לחווית רכיבה אחרת לגמרי – ספורטיבית ומאתגרת. במרבית המסלולים ניתן לנווט בקלות יחסית בין מסלולים שונים. אפשר, במקרה הצורך, להיעצר במקום, לנוח ולהמשיך.

השטח וטבע לרשות הרוכב

טיול אופני שטח מאפשר ליהנות מהאוויר הצח, מהרוח, מהמים, מהריחות שמזמן הטבע, מטעמיהם של עשבי התיבול שבו. הוא מנגיש ומזמן זריחות ושקיעות, חום וקור. הוא מאתגר מעצם השינויים התכופים המזומנים בו למטיילים. טיולים בשטח מוסדר, עם שבילים ייעודיים, ודאי מקל על הרכיבה.

יציאה אל טיול אופני שטח פוטרת את הצורך להיזהר מסיכונים האורבים לרוכבים בשטח עירוני אבל היא מחייבת שימת לב, דריכות וערנות מרביות לסיכונים פוטנציאליים אחרים, העלולים להיקרות בדרכם של מי שרוכבים בשטח.

טיולי אופניים לימי גיבוש

טיולי אופניים הם פעילות מצוינת לגיבוש צוותים. ניתן לשלב אותם בסדנאות שטח, בהרצאות, להתרשם מהנוף והכול תוך כדי ביצוע פעילות גופנית מרעננת. ניתן לשלב בו ארוחה בכלל וארוחה שהמשתתפים, כחלק בלתי נפרד מפעילות הגיבוש ומחווייתו, מכינים במו ידיהם.

ניתן לקיים טיולי שטח בכל אחת מארבע עונות השנה ולייעד לכל טיול אזור אחר. הגיוון מהווה כשלעצמו גורם חווייתי, מאחר שהוא מאפשר בכל טיול היכרות עם אזורים שונים, על המאפיינים הייחודיים להם.

טיול אופני שטח  מהווה פעילות מומלצת לימי גיבוש של חברו ת וארגונים, צוותים, משפחות וזוגות. הטבע, אכן, עושה את שלו אבל הוא עושה בתוך כך לא מעט דברים טובים לאנשים שיוצאים עליו ומבלים בו.

גיבוש המתבצע באמצעות פעילות ספורטיבית חווייתית הוא גיבוש שנבנה, בין השאר, הודות לביטול המבנה ההירארכי המאפיין ארגונים שונים: בטיול כולם שווים זה לזה. אין עליון ואין תחתון, אין בכיר ואין זוטר, אין מפקד ואין פקוד. כולם מתנסים באותה פעילות וחווים אותה חוויה.  לכך תורמי האוויר הצח, המרחבים, כל מה שלוכד את תשומת הלב של החושים.

אם אתם מחפשים תכנים למלא בהם את השעות של יום גיבוש ו/או יום כיף, טיולי אופניים הם הצעה שלא ניתן לסרב לה. התועלת הרבה שניתן להפיק מטיולי אופניים בשטח מצדיקה בהחלט את עלותם (המחירים תחרותיים ואטרקטיביים). בארגונים רבים, שעובדיהם חוו טיול כזה, ודאי יעידו על התועלת ועל ההנאה.

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *