בולמי זעזועים לאופני הרים

רוכבים בשטחים פתוחים, בעיקר הרריים, אשר אופן רכיבתם מחייב שליטה ומיומנות במעברים מהירים בין הרים וגיאיות, שינויי מזג אוויר, חשיפה לרוחות, לקשיים ולמכשולים מובנים וקבועים ומזדמנים ואקראיים גם יחד חייבים לעשות הכול כדי להגן על עצמם. אמצעי הגנה חשוב, מרכזי, לא אחת קריטי הוא בולם זעזועים.

אופני הרים מובחנים על פי שייכותם לאחת משתי קטגוריות עיקריות:

  1. אופנים עם בולם זעזועים קדמי בלבד – אופני זנב קשיח
  2. אופניים בעלי בולם זעזועים קדמי ובולם זעזועים אחורי- אופני הרים שיכוך מלא.

יצוין, כי כל אחת משתי קטגוריות מורכבת מקבוצות משנה וכוללת סדרות של דגמים המובחנים לפי גודל הגלגלים, מערכות ההנעה ורמת האביזרים.

זעזועים עלולים להשפיע על הרוכבים ועל האופניים. העדר בולמי זעזועים איכותיים עלול להיות גורם, או אחד הגורמים, לפיגור ברכיבה בתחרויות. רוכבים מקצועיים ומנוסים יודעים לכוונן את הבולמים ולהפיק מהם את פוטנציאל הבלימה המרבי והמיטבי.

בולמים איכותיים ובטיחותיים הם קריטיים בתווי שטח קשה, המחייב מיצוי כל כישורי הרכיבה, תעצומות הנפש והגוף, חילוק אנרגיה מושכל לאורך הרכיבה, שמירה על יציבה נכונה, אפשרות לצלוח ולשרוד בקלות יחסית מהמורות, גבשושיות, קפיצות ונחיתות, עליות ומורדות, ובקיצור- שינויי דרך תכופים לכל אורכה.

על פי רוכב אופני הרים שיכוך מלא כבדים ויקרים יותר מאשר אופני זנב קשיח. העדפת רכישתם של האופניים החזקים יותר, הגם שהם יקרים יותר, נובעת משיקולי איכות ובטיחות- שיקולים נכונים ומשמעותיים ביותר. כאשר מדובר בכלי המשרת רוכבים מקצועיים, ודאי יוסכם, כי נכון להשקיע כל מאמץ אפשרי וכל משאב נדרש ברכישת האופניים הטובים והמשובחים ביותר, ובאופן טבעי ומתבקש- אופני הרים שיכוך טבעי.

התפוצה הגדולה, הכלל עולמית, של ספורט רכיבה על אופניים בכלל ואופני הרים בפרט, גורם לגידול מתמיד בהיצע סוגים חדשניים ומשוכללים של אופניים, אשר במכלוליהם מוטמעת הטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום זה. יש דברים שניתן לחסוך בהם- טיב בולמי זעזועים ואיכותם, עמידותם וחוסנם, אינו אחד מהם. לרשותכם מבחר אופני הרים עם בולמי זעזועים משובחים של היצרניות הטובות והמובילות בעולם. אל תוותרו עליהם.

 

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *